Gymnázium Rokycany je již čtvrtým rokem oficiálním testovacím centrem jazykových zkoušek UNIVERSITY OF CAMBRIDGE. Na podzim mají studenti posledních ročníků možnost si nanečisto vyzkoušet nejběžnější z nabízených zkoušek - FCE (Cambridge English First) a poté zkoušku absolvovat na naší škole. FCE je zkouška pro ty, kteří umí používat psanou a mluvenou formu angličtiny v každodenních situacích na pokročilé úrovni B2. Zkoušky Cambridge English jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli po celém světě. Každý, kdo úspěšně složí zkoušku Cambridge English, obdrží mezinárodně uznávaný certifikát jako doklad o dosažené úrovni.

V letošním školním roce se ke zkouškám přihlásilo celkem 27 studentů (26 – FCE, 1 – CAE). Jeden student dosáhl vynikajícího výsledku na úrovni C2, dvanáct studentů absolvovalo na úrovni C1, třináct na úrovni B2 a jeden student B1. Jen pro srovnání, obtížnost státní maturitní zkoušky z anglického jazyka je nastavena na úroveň B1. Všem studentům gratulujeme.

Za PK AJ

Jan Zítek