• Botanická exkurze Bolevecké rybníky 20. 9. 2021

  Exkurze se zúčastnilo 11 gymnazistů. Pod odborným vedením Zdeňky Chocholouškové žáci zjistili, jak probíhaly úpravy kvality vody, rostlinných společenstev a rybí osádky Boleveckého rybníka a co je třeba neustále sledovat a jak rybník udržovat, aby bylo možné jej trvale užívat k rekreaci obyvatel Plzně. Prohlédli si i světově ojedinělý vodní harvestor Bolek určený k udržování výšky porostu vodních rostlin, výukovou zahradu, kterou Zdeňka Chocholoušková vytvořila a samozřejmě řadu zajímavých rostlin jako vzácný kapradiník bahenní, trhutku plovoucí,...

 • Jsme partnerem akce Klíčovou dírkou

  Naše škola se stala partnerem akce Klíčovou dírkou, za kterou stojí  parta nadšenců z chebského Tapíru, Klubu kreslířů a humoristů (KKH) s hlavním organizátorem Mirkem Vostrým. Několik tašek a krabic  s obrázky dětí gymnázia, rokycanských MŠ a ZŠ na podporu nemocným dětem s tematikou, co bych chtěl vidět klíčovou dírkou, putovalo až do Chebu k hlavním organizátorům.    Poděkování všem, kdo tvořili, a tip na výlet do Františkových Lázní, kde bude probíhat v sobotu 18. 9. 2021 celodenní akce a prodej všech obrázků.

 • Portugalsky ve škole? V ČR jedině na G+SOŠ Rokycany

  Velvyslanectví Portugalska v České republice a Portugalské centrum Camões, I.P. v Praze zahájily letošní školní rok podpisem nového protokolu o výuce portugalštiny na G+SOŠ Rokycany!

 • „Na Ostrůvku“ projela i mašinka

  Je pátek 18. 6. 2021 a v 9 00 startuje již devátá Beach postcorona party.

 • Celostátní přehlídka SOČ 2021

  Celostátní přehlídky 43. ročníků SOČ se zúčastnili čtyři žáci naší školy. 

 • Darujte srdce pro sestry

  Naši studenti se inspirovali srdíčkovou akcí „Darujte srdce pro sestry“ zorganizovanou pro sestry Fakultní nemocnice v Plzni a obdarovali vytvořenými srdíčky zdravotní sestřičky Rokycanské nemocnice k jejich dnešnímu Mezinárodnímu dni sester 12. 5.

 • Zpátky do školy? Hurá!

  Je pondělí 3. 5. ráno a primáni se scházejí ve své třídě. Mnozí s obavami, protože odvykli školnímu prostředí a se svými novými spolužáky i vyučujícími se během pár týdnů prezenční výuky dosud nestihli zcela seznámit.

 • ViGaS - Velikonoční pohlednice

  Před dvěma lety podpořili naši žáci primy a sekundy (dnes tercie a kvarty) svými kresbami projekt Nadace dobří lidé Česka.

 • Dny vědy a techniky v Plzni

  V pátek 11. září 2020 se třída kvarta zúčastnila Dnů vědy a techniky v Plzni, které každý rok pořádá Západočeská univerzita.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search