Návštěva žáků sekundy v Kuchyňském studiu Elza měla přinést zjištění, co obnáší vlastnit  kuchyňské studio. Majitel, Michal Štochl, nechal žáky, aby si  vyzkoušeli vlastní kulinářské dovednosti a přitom přemýšleli, jak se zkušenosti z vaření promítají do návrhů. Společně prošli všechny kroky spojené s realizací kuchyně na míru. Žáci sledovali ukázky návrhů na počítači a sami zpracovali svůj vlastní. 

Ve středu se naše prima vydala na svůj úplně první společný výlet do Západočeského muzea v Plzni, kde navštívila výstavu "Bezobratlí kolem nás". Zde si žáci mohli pohladit krtonožku, podívat se, kde bydlí čmelák a zjistili, jakým způsobem svítí světlušky.

Studenti 3.AJ naší G+SOŠ❤️ měli možnost nahlédnout do zákulisí Parlamentu ČR a vládního aparátu, kde je uvítala Ivana Mádlová. Také pokládali otázky Ing. Karlu Havlíčkovi ohledně funkce státu. Poté navštívili sídlo EUSPy, kde si vyslechli informace o Evropském vesmírném programu. A protože svět je malý, brzy se zjistilo, že asistent paní Mádlové je náš bývalý student, A. Knittich.

Kvarta se v pátek 8. září 2023 vypravila do Prahy, aby studium dějin 20. století zažila na vlastní kůži. Ráno se vzájemně provázeli Národním památníkem na Vítkově, který se proměňoval tak, jak diktovaly různé režimy v Československu. Poté si v Armádním muzeu vyzkoušeli, jak se cítili vojáci Velké války v zákopech. Posledním zážitkem byla cesta Českými drahami – bez komentáře.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search