Základní stavební kameny AI

Učitelé G+SOŠ Rokycany aktivně sledují pokroky v oblasti umělé inteligence a systematicky se v tomto směru vzdělávají. Poslední listopadový pátek bylo G+SOŠ Rokycany hostitelem a organizátorem konference o možnostech využití umělé inteligence ve vzdělávání. Odborným garantem byla nezisková společnost nVias, která se zaměřuje na kreativní využití moderních technologií. Konference byla zaměřena na sdílení praktických dovedností, účastníci, učitelé i žáci G+SOŠ se mohli zapojit do workshopů, které reflektovaly aktuální trendy v oblasti umělé inteligence.


Zástupci společnosti nVIAS k tomu uvedli: „Konference Základní stavební kameny umělé inteligence pro komplexní vzdělání byla pro nás organizátory výzvou předat informace o využití aktuálních existujících AI nástrojů ve výuce. Zaměřili jsme se zejména na to, jak učit o základních stavebních kamenech AI tak, aby žáci mohli vytvářet vlastní produkty a služby využívající AI. Úvodní blok poskytl teoretický základ o aktuálním využívání umělé inteligence v různých oborech. Následně proběhly paralelní workshopy, kde účastníci interaktivně pracovali s aktuálními AI nástroji a aplikacemi, včetně programování ve Scratch, tvorby jazykových chatbotů, počítačového vidění a nástrojů na datovou analýzu.
Závěrečná část konference byla věnována prezentaci studentských projektů, které vznikly během jednoho projektového dne "AI Discovery". Tyto prezentace ukázaly, jak rychle a kreativně si studenti osvojili a aplikovali nově nabyté dovednosti v oblasti umělé inteligence. Školitelé byli potěšeni aktivní účastí a znalostmi účastníků.“
„Byli jsme příjemně překvapeni zájmem a aktuálními znalostmi nástrojů AI. Někteří učitelé již nyní aktivně využívají AI nástroje ve výuce, celá konference se tak proměnila v oboustrannou inspiraci," řekl Pavel König, jeden z organizátorů konference.

V úterý 12. prosince pak v prostorách SOŠ proběhla přednáška Ing. Jana Švece, Ph.D. z katedry kybernetiky ZČU v Plzni. Vzdělávací akce byla určena zejména vyučujícím se specializací na výpočetní techniku, programování a informační technologie, pozornost se soustředila na odborná témata související s AI jako dialogové systémy, strojové učení nebo neuronové sítě.

Odkazy a další informace:
https://www.nvias.org/

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Sdělení školy

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search