Objevují se první sněženky a v naší hale už přes měsíc duní basketbalové míče. Žáci nižšího gymnázia už mají za sebou první okresní měření sil ve dnech 27. a 28. 2. 2019.  A nevedli jsme si vůbec špatně. Hoši procházeli turnajem bez sebemenšího zaváhání až do finále, kde se museli sklonit před střeleckou fazónou žáků ZŠ Strašice. Soupeře jsme ve skupině dokázali potrápit k remíze 11:11, ale finále rozhodlo 5 trojek z úvodu utkání. I tak stříbro hřeje. Ještě více však těší vítězství. A na to bez zaváhání dosáhla naše děvčata. Na palubovce doslova vyčnívala Lucka Kašparová ze sekundy, která hojně bodovala, často doskakovala, rozehrávala a svými bloky doslova deptala všechny soupeřky.  Tedy zlato a známý výlet do Kožlan na krajské finále je naše nejbližší basketbalová budoucnost. A samozřejmě nás čeká školní sportovní událost jara – dvacátýčtvrtý Basketbalový maratón.

M. Růžička