Vaše zařízení není podporováno!
Poslední den před vánočními prázdninami k nám přijeli odborníci z Fakulty elektrotechnické ZČU a představili žákům třetích ročníků a kvartě dvě témata z nepřeberného množství fascinujících věcí, kterými se na FELu zabývají.
 
Doc. Ing. Jiří Masopust, CSc vysvětloval studentům principy barevného vidění a skládání barev. Mluvil o tom, jak jsou vytvářeny různé odstíny na monitorech počítačů. Přednáška se týkala též digitalizace a přenosu obrazu a videosignálů.  Zajímavé bylo zamyšlení nad tím, nakolik digitální obrazové a zvukové záznamy lze považovat za zobrazení reality.
 
Ing. Jiří Navrátil představil takzvané "Smart textilie".Vysvětloval, jak je v dnešní době možné integrovat elektroniku do tkanin a oblečení. Mluvil o tričku, které umí snímat srdeční tep, ponožkách, které měří otoky nohou, o vyhřívaných prostěradlech pro polárníky. Kdo by si pomyslel, že elektrické obvody lze vyšívat pomocí šicího stroje. Největším hitem přednášky byl chytrý hasičský oblek, který byl vyvinut právě na plzeňské elektrotechnické fakultě.
 
Helena Čížková 
oracle
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Oracle.
cisco
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Cisco
pratele-rorysu
Škola je zapojena do mezinárodního projektu pro záchranu rorýse obecného.
cambridge
Oficiální testovací centrum
diplom
Ocenění školy za úspěchy v předmětových soutěžích
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Šablony pro kantory
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Modernizace odborných učeben
KDE SE UPLATŇUJÍ NAŠI ABSOLVENTI
benes&michl
inventi
mubea
olbrich
hydac
valeo