Vaše zařízení není podporováno!

Žáci šesti gymnázií z Plzeňského kraje a mezi nimi i našeho gymnázia budou moci provádět experimenty v oblasti částicové fyziky. 

Zástupci škol si 29. listopadu 2018 na krajském úřadu převzali od představitelů Západočeské univerzity kufříky s výukovými sadami EDUPix, které zatraktivní fyziku žákům i učitelům.

Sada EDUPix obsahuje detektor ionizujícího záření FITPix Lite, dále nastavitelnou experimentální lavici, různé stínicí destičky, USB flash disk se softwarem FELix a návody s  úlohami pro studenty. Sadu vytvořili pracovníci výzkumného centra RICE (Regionální inovační centrum elektrotechniky) Fakulty elektrotechnické ZČU, přičemž detektor FITPix Lite vznikl díky jejich spolupráci s Ústavem technické a experimentální fyziky ČVUT v Praze. Na návodech k úlohám spolupracovalo oddělení fyziky Fakulty pedagogické ZČU. Zařízení využívá technologii vyvinutou v laboratořích Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN.

S členy fyzikálního kroužku už jsme provedli první měření a doufáme, že sadu využijeme jak při výuce jaderné fyziky, tak pro vlastní výzkum žáků v rámci maturitních prací.

Helena Čížková 
 
 
oracle
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Oracle.
cisco
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Cisco
pratele-rorysu
Škola je zapojena do mezinárodního projektu pro záchranu rorýse obecného.
cambridge
Oficiální testovací centrum
diplom
Ocenění školy za úspěchy v předmětových soutěžích
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Šablony pro kantory
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Modernizace odborných učeben
KDE SE UPLATŇUJÍ NAŠI ABSOLVENTI
benes&michl
inventi
mubea
olbrich
hydac
valeo