Co stojí za krajskými volejbalovými bronzy

Univerzalita
Ten dělá to a ten zas tohle. Na palubovce stojí házenkář, atlet, florbalista, hokejista, několik fotbalistů, rybář… Ale čistokrevný volejbalista nám chybí. Když se však k tomu přidají slušné fyzické parametry a cit pro míč, tak to skoro není vidět.

Tréninková píle
Představte si, že si někteří hráči vzájemně navštěvují hodiny tělesné výchovy ve volném čase, či dokonce si obratně upravují své rozvrhy, aby mohli trochu potrénovat. Když nemáme těch třicet procent…

Revoluční motivační strategie
Ta spočívá v tom, že první servis v setu naše hráčka namíří vždy do hlavy spoluhráčky stojící v přední řadě. To aby se na „saku“ probudily a začaly dávat pozor a pořádně smečovat.

Magické datum (7. listopad)
Stejně jako Vladimír Iljič zmátl polovinu světa, když nechal vystřelit křižník Aurora na znamení počátku Velké říjnové socialistické revoluce až v listopadu. Nebo jak to vlastně tenkrát bylo.

Kultovní sada červených dresů
Zbytek sady z doby, kdy jsme ani netušili, co je to logo. Mnohem starší než byl nejstarší účastník soutěže, ve kterých získávaly sportovní ostruhy legendy našeho sportu jako atletka D. Mezulianiková nebo reprezentační blokařka P. Šimáňová, a pamatují i dvě republiková finále opět přinášejí štěstí.

Domácí prostředí
Zákeřné balkóny znemožňující agresivní skákaný servis, ostré světlo z nízkého slunka při chybějícím zastínění oken, které činí problematický každý příjem. A tradiční bouřlivá divácká kulisa doprovázející každý sportovní podnik.

Ta třetí místa nepřináší žádné závratné „prajsmany“, ale v našich podmínkách těší. Kluci i holky, děkujeme.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search