Vaše zařízení není podporováno!

Služba Plus pro lidi v krizové situaci je jednou ze služeb Diakonie Západ. Posláním služby Plus pro lidi v krizové situaci je poskytnout krátkodobou krizovou pomoc, dětem od 6 let, dospívajícím, dospělým, seniorům a to jednotlivcům, párům či rodinám. Poskytnout krizovou pomoc znamená klienty psychicky podpořit a bezpečně je provést situací, kterou vnímají jako naléhavou, nepříjemnou či ohrožující, s cílem zabránit dalšímu nepříznivému vývoji situace.

Pro každého může být krizovou situací něco jiného (problémy ve škole, partnerské neshody, rozvod, úmrtí blízké osob, aj.) Krize může mít různé podoby a každý ji prožívá s jinou intenzitou. Určitou situaci, kterou jeden člověk překoná lehce svépomocí, jiný vnímá jako tíživou a krizovou.

Plus pro lidi v krizové situaci rozšiřuje poskytování krizové pomoci pro děti a mladé lidi v lokalitě - Rokycany. Nabízí provoz ambulantních konzultačních hodin pro anonymní a bezplatné využití odborné pomoci, ale také přibližuje krizovou pomoc mladým lidem do jejich přirozeného prostředí – školy. Cílem je rozšířit okruh mladých lidí, kteří jsou včasně osloveni s nabídkou služeb, předcházet krizovým situacím u mladých lidí, naučit je tyto situace zvládat, a to jak vlastními silami, tak za využití odborníků, zj. pomoci krizového interventa. Zvýšit informovanost a kompetence mladých lidí, přeneseně také učitelů, rodičů. Podporovat odstranění zábran pro využití služeb odborníků krizové pomoci či dalších sociálních služeb.

Službu je možné využít na půdě školy v režimu školního roku a to každé pondělí v době 9:40 – 10:00 na Gymnáziu v místnosti 203, po předchozí domluvě je možné i v jiný den či využít službu Plusu v prostorách SOŠ.

Kontakt na pracovníka Plus pro lidi v krizové situaci:
Bc. Kateřina Brožíková, DiS.
739 244 869
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

oracle
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Oracle.
cisco
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Cisco
pratele-rorysu
Škola je zapojena do mezinárodního projektu pro záchranu rorýse obecného.
cambridge
Oficiální testovací centrum
diplom
Ocenění školy za úspěchy v předmětových soutěžích
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Šablony pro kantory
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Modernizace odborných učeben
KDE SE UPLATŇUJÍ NAŠI ABSOLVENTI
benes&michl
inventi
mubea
olbrich
hydac
valeo