Velikonoční pozdrav pro děti…možná to mnohé v dnešní době překvapí. S touto myšlenkou nás oslovil Tomáš Bursa, onkologický pacient FN Plzeň, zakladatel nadačního fondu Dobří lidé Česka a autor projektů na pomoc nemocným dětem a jejich rodičům.

Smyslem tohoto projektu je dát dětem ze škol příležitost ztvárnit malovaný pozdrav s jarním či velikonočním motivem pro nemocné děti, které jsou o svátcích hospitalizovány v nemocnicích po celé ČR.

Každý pohled je navíc očíslován a na stránkách nadace pod názvem projektu DĚTSKÝ VELIKONOČNÍ POZDRAV se mohou děti kontaktovat a poslat zpětný vzkaz.

Do projektu se zapojilo celkem 350 dětí z prvního stupně základních škol a nižšího gymnázia Plzeňska a Rokycanska: ZŠ Martina Luthera Plzeň, 1. ZŠ Plzeň, Gymnázium a SOŠ Rokycany a ZŠ Jižní předměstí Rokycany. Veselé obrázky u nás vznikaly pod rukama malířů primy a sekundy.

Autor projektu z vybraných pohlednic uspořádá dne 15. 4. 2019 před Velikonocemi výstavy ve dvou plzeňských nemocnicích: FN Plzeň, Onkologická a radioterapeutická klinika Lochotín a Nemocnice Privamed a příští rok se můžeme těšit na originální velikonoční pohlednice.

Jana Audesová