Vaše zařízení není podporováno!

Postup založení naší fiktivní firmy

 

V rámci předmětu PRAXE jsme ve třetím ročníku založili fiktivní firmu Salon N-G s právní formou podnikání s. r. o. (společnost s ručením omezeným).

 

Postupovali jsme následovně:

Nejprve jsme se jako valná hromada museli domluvit na předmětu našeho podnikání a následně zvolit právní formu podnikání. Vzhledem k tomu, že celá naše třída má ráda zvířata a domácí mazlíčky obzvlášť, rozhodli jsme se založit salon pro některé čtyřnohé mazlíčky. Hlasováním jsme dospěli k tomu, že se zaměříme na psi, kočky, hlodavce a poníky. Dále jsme si zvolili právní formu podnikání s. r. o., neboť tento typ společnosti může založit jedinec a také více lidí.

Následovala volba představenstva, volba statutárního orgánu (máme dva jednatele) a volba správce vkladu. Dozorčí radu jsme nevolili (je nepovinná). V dalším kroku jsme sepsali:

 • usnesení z jednání valné hromady
 • společenskou smlouvu
 • prohlášení s podpisy jednatelů
 • prohlášení správce vkladu
 • souhlas s umístěním sídla naší fiktivní společnosti

Všechny tyto písemnosti máme zdokumentované v našem právním oddělení. Toto oddělení mělo také za úkol navázat komunikaci s fiktivním Živnostenským úřadem, vyplnit Jednotný registrační formulář (JRF) a firmu tak v postupných krocích založit.

Měli jsme velkou radost, když nám bylo obratem zasláno živnostenské oprávnění s registračním číslem, tj. výpis z Živnostenského rejstříku. (viz desky právního odd.)

Daleko těžší bylo pro nás vyplnění tzv. „Inteligentního formuláře“, prostřednictvím kterého jsme si podali návrh na zápis do fiktivního Obchodního rejstříku. K návrhu jsme museli přiložit výše uvedené písemnosti.  Velkou oporou při tvorbě písemností nám bylo Centrum fiktivních firem v Praze, kde jsme se pod hlavičkou naší školy zaregistrovali.

Správce vkladu si vzal na starosti fiktivní základní kapitál, který složili společníci ve výši 1 000 000,- Kč.

V dalším kroku bylo důležité navázat kontakt s fiktivní CEFIF bankou. Ta nám na základě smlouvy založila účet a přidělila číslo účtu. Smlouvu sepsalo opět právní oddělení ve spolupráci s ekonomickým oddělením. Tak jsme si začali postupně uvědomovat organizační strukturu naší fiktivní firmy, která dnes vypadá následovně:

 • ředitel, zástupce ředitele (nadřízený všem zaměstnancům v jednotlivých odd.)
 • sekretariát (sleduje a eviduje veškerou dokumentaci, je pravou rukou ředitelky)
 • právní oddělení (sepsalo všechny potřebné zakladatelské dokumenty a eviduje je)
 • ekonomické oddělení (vede evidenci příjmů a výdajů firmy, evidenci nakoupeného majetku, provádí mzdové výpočty)
 • marketingové oddělení (tvorba katalogu, reklamy, webových stránek, vizitek, aj.)
 • obchodní oddělení (navazuje obchodování s ostatním fiktivními firmami na jiných školách)
 • personální oddělení (vede evidenci zaměstnanců)

 

V současné době se připravujeme na  DOD na naší škole a Vánoční veletrh fiktivních firem v Plzni, na kterém chceme prezentovat činnost naší firmy. Chystáme se vzít s sebou naše domácí mazlíčky a demonstrovat na nich některé služby, které poskytujeme.

Nabízíme:

 • kompletní úpravu psů všech plemen
 • stříhání, trimování
 • koupání, fénování
 • rozčesávání srsti
 • stříhání drápků
 • čištění uší
 • poradenské služby

 

Prodáváme také široký sortiment chovatelských potřeb, které si můžete prohlédnout jednak v našem katalogu a nebo v klidu Vašeho domova na našich fiktivních webových stránkách, kde najdete rovněž kontaktní údaje na naší fiktivní firmu: www.salon-n-g.webnode.cz

Jedná se např. o krmiva, kosmetiku, oblečky, hračky, ozdoby.

Přijďte nás podpořit 12. prosince a 13. prosince na Vánoční veletrh fiktivních firem v Plzni, těšíme se na Vaši návštěvu. Na veletrhu se chceme zapojit do připravovaných soutěží, zejména do soutěže o nejlepší stánek, nejlepší katalog a nejlepší prezentaci.

Naším mottem je: „Milujeme čtyřnohé mazlíčky!“ 

    

    

    

    

 

MEZINÁRODNÍ VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM PRAHA - 20.3.2019 - 22.3.2019

Mezinárodní veletrh v Praze má svou dlouholetou tradici. Letos proběhl již 25. ročník. Díky dlouholeté tradici, kvalitě, profesionalitě a přátelskému prostředí se řadí na seznam prestižních a ojedinělých mezinárodních událostí. Na veletrhu se setkávají mladí ekonomové z mnoha států Evropy, aby si zdokonalili své znalosti a dovednosti při představení a propagaci své firmy. Studenti mají jedinečnou příležitost poznat ostatní kultury a navázat nová přátelství.

Každoročně se zde konají soutěže pro vystavovatele o nejlepší stánek, nejlepší katalog a nejlepší prezentaci firmy. Pokud se firma zúčastní všech uvedených soutěží, může vyhrát titul nejlepší firma veletrhu. To byla pro naši firmu Salon N-G, s.r.o. velká výzva. Zapojili jsme se také do soutěže 90 sekund ve výtahu, která se konala pod záštitou Národního ústavu pro vzdělávání a EUROPEN International. Podstatou soutěže je náhodné setkání cizince s členem fiktivní firmy. Reprezentant během uvedeného časového limitu představí svou fiktivní firmu v angličtině.

Na veletrhu vystavovalo celkem 118 fiktivních firem. V celkovém hodnocení nejlepší firma veletrhu jsme se umístili na krásném 6. místě. Naši školu vzorně reprezentovali studenti 3. ročníku ekonomického lycea Klára Macková, Zuzana Pokorná, Michaela Poncarová a Ondřej Hošek.

Ing. Šárka Hlinovská, učitelka fiktivní firmy Salon N-G, s.r.o.

 

    

    

    

    

    

  

 

oracle
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Oracle.
cisco
Jsme zapojeni do certifikovaného výukového programu společnosti Cisco
pratele-rorysu
Škola je zapojena do mezinárodního projektu pro záchranu rorýse obecného.
cambridge
Oficiální testovací centrum
diplom
Ocenění školy za úspěchy v předmětových soutěžích
skola_pameti_naroda
Škola paměti národa
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Šablony pro kantory
diplom
Na škole probíhá realizace projektu
Modernizace odborných učeben
KDE SE UPLATŇUJÍ NAŠI ABSOLVENTI
benes&michl
inventi
mubea
olbrich
hydac
valeo