Bavorsko-český výměnný školní rok byl zahájen 9. 10. 2019 v kulturním domě v Markt-redwitz. Město ležící nedaleko českých hranic a města Chebu je sídlem Euregia Egrensis, které každoročně poskytuje stipendia českým studentům, kteří chtějí strávit jeden školní rok v zahraničí. Také naše studentky Lucie Krajčiová a Věra Šulcová se vydaly na zkušenou do Bavorska.

Projekt výměnného školního roku je určen českým studentům německého jazyka ve věku 16-18 let. Jeho cílem je posílení vzájemného poznávání a porozumění mezi obyvateli Německa a České republiky. Čeští žáci navštěvují některé z gymnázií v Bavorsku a bydlí v hostitelských rodinách. V letošním školním roce získalo stipendium 21 studentů převážně ze západních Čech, mezi nimi i studentky naší školy.

Přejeme jim, ať se jim výměnný školní rok vydaří.

Mgr. Renata Wünschová