V pátek 29. března se celkem 40 studentů gymnázia a SOŠ rozjelo do Norimberka doplnit si své poznatky z hodin dějepisu aktivním poznáním „na vlastní oči“. Cílem exkurze byl především bývalý areál nacistických staveb sloužících ve 30. letech minulého století k pravidelným sjezdům a přehlídkám NSDAP. Jako doplňkový program byl zvolen dům Albrechta Dürera, renesančního malíře 16. století. A zbyl dokonce i čas na individuální prohlídku centra, jež bylo mimochodem na konci 2. světové války z 90% zničeno a znovu vybudováno, jak nám sdělila průvodkyně nacistického areálu.

Celý den se dle všech účastníků opravdu vydařil, a to nejen díky slunečnému počasí. Studenti ocenili zejména přátelskost a profesionalitu průvodkyň, které se snažily přizpůsobit německý výklad našim znalostem němčiny. A konečně – žádné fotografie ani videa nemohou nahradit celkový dojem z prohlídky monumentálních budov i ohromujících venkovních prostor, jak jsme si to mohli ověřit sami.

L. Houšková