Mezinárodní veletrh v Praze má svou dlouholetou tradici. Letos proběhl již 25. ročník. Díky dlouholeté tradici, kvalitě, profesionalitě a přátelskému prostředí se řadí na seznam prestižních a ojedinělých mezinárodních událostí. Na veletrhu se setkávají mladí ekonomové z mnoha států Evropy, aby si zdokonalili své znalosti a dovednosti při představení a propagaci své firmy. Studenti mají jedinečnou příležitost poznat ostatní kultury a navázat nová přátelství.

Každoročně se zde konají soutěže pro vystavovatele o nejlepší stánek, nejlepší katalog a nejlepší prezentaci firmy. Pokud se firma zúčastní všech uvedených soutěží, může vyhrát titul nejlepší firma veletrhu. To byla pro naši firmu Salon N-G, s.r.o. velká výzva. Zapojili jsme se také do soutěže 90 sekund ve výtahu, která se konala pod záštitou Národního ústavu pro vzdělávání a EUROPEN International. Podstatou soutěže je náhodné setkání cizince s členem fiktivní firmy. Reprezentant během uvedeného časového limitu představí svou fiktivní firmu v angličtině.

Na veletrhu vystavovalo celkem 118 fiktivních firem. V celkovém hodnocení nejlepší firma veletrhu jsme se umístili na krásném 6. místě. Naši školu vzorně reprezentovali studenti 3. ročníku ekonomického lycea Klára Macková, Zuzana Pokorná, Michaela Poncarová a Ondřej Hošek.

Ing. Šárka Hlinovská, učitelka fiktivní firmy Salon N-G, s.r.o.