Aneb co se naučíte na vodáckém kurzu:

Cyklický pohyb trupem a horními končetinami nahoru a dolu, protože lodě je třeba stále dopumpovávat…

Pocítit, že do všech lodí teče, že v kánoji se klečí, na kajaku sedí.

Rozpoznat rozdíl mezi kajakářským a singlovým pádlem.

Nasoukat se do těsného neoprénu i vesty a trefit přitom správně rub a líc, předek a zadek.

Uvařit pravou italskou pastu s kečupem a sýrem, nezničit přitom hrnec a nezanést odpadový sifon u dřezu.

Zabezpečit vlastní termoregulační systém tak, aby se vyrovnal s teplotu vody kolem šesti stupňů.

Naučit se řídit loď, tak, aby převážnou část řeky jela špičkou dolů a háček byl více vpředu než zadák a stále na palubě.

Nalézat zalíbení i v příbuzných oborech – mineralogii, geologii, zoologii i botanice. Protože obejmout v proudu co nejvíce šutrů na Otavě ti dává neskutečnou sílu…

Posedět u ohně, opéct si opravdový špekáček s 95 % masa a dát si ho s krajíčkem vynikajícího sušického kmínového Karla…

M. Růžička

 

Miláček (Guy de Maupassant) - literární dílo, které najdete i v seznamu maturitní četby. Na dramatické ztvárnění této knihy z 19.st. se zajeli podívat do Divadla na Vinohradech studenti septimy a 4.B naší G+SOŠ. Přejeme jim, aby si tento příběh společenského vzestupu bezcitného úředníka udrželi v paměti až do maturity.

Ve středu a čtvrtek 28. – 29. září se třída septima zúčastnila každoročního geografického kurzu pod pedagogickým vedením paní učitelky Stanislavy Špitálníkové a pana učitele Zdeňka Enžla. Po teoretické instruktáži v úterý ve škole následovala vycházka na stráň, kdy se pomocí nově získaných znalostí museli septimáni dopravit na místo pěti zadaných souřadnic a pořídit tam fotografie. Celá vycházka trvala okolo hodiny v sychravém počasí, ani to však žáky neodradilo od účasti na dalším dnu, kdy se podobný proces opakoval, tentokrát na Čilině a jejím okolí. Ve čtvrtek tedy septima vyrazila na rokycanský vrchol a po skupinách zdolávala dalších pět souřadnic opět různě rozmístěných po okolí. Celková trasa zabírala rozmezí 10 – 12 kilometrů v čase zhruba tří hodin.

                                                                                                                                                                 Šimon Láznička, SP

 

Konstantinovy Lázně jsou prostě místem přímo stvořeným na seznamovací kurz. Naše 1. AJ je toho důkazem. Cílem je poznat se. Budete přeci táhnout za jeden provaz celé čtyři roky, ne? Ano, občas se za tu dobu objeví pár nesrovnalostí, někdy se zas trochu pohádáte, ale vždycky to budete muset ustát. A to dobrá, adapťákem zocelená parta, umí ❤️

Vskutku dobrodružný seznamovací kurz prožili naši studenti 1.L a 1.I G+SOŠ #gasosro. Je vidět, že k horolezectví, skákání a provazochodectví nemají daleko😃. Svoji odvahu budou ale potřebovat hlavně v následujících dnech a týdnech ve školních lavicích 😉Přejeme jim úspěšný start na naší škol.

 

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search